Amphenol Anytek VC0301510000G
VC0301510000G
Part No.:
VC0301510000G
Datasheet:
ShinYuaVC0301510000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.62MM
Series:
07-762
Pitch:
0.300 (7.62mm)
HeaderOrientation:
Vertical
Current-UL:
32 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C