Amphenol Anytek VC03015B0000G
VC03015B0000G
Part No.:
VC03015B0000G
Datasheet:
ShinYuaVC03015B0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 7.62MM
Series:
VC
Pitch:
0.300 (7.62mm)
HeaderOrientation:
90°, Right Angle
Current-UL:
41 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C