Amphenol Anytek VF3071500000G
VF3071500000G
Part No.:
VF3071500000G
Datasheet:
ShinYuaVF3071500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
30
PositionsPerLevel:
15
Pitch:
0.197 (5.00mm)
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C