Amphenol Anytek VF3271500000G
VF3271500000G
Part No.:
VF3271500000G
Datasheet:
ShinYuaVF3271500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions:
32
PositionsPerLevel:
16
Pitch:
0.197 (5.00mm)
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C