Vishay Vitramon VJ0603A222FXJCW1BC
VJ0603A222FXJCW1BC
Part No.:
VJ0603A222FXJCW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaVJ0603A222FXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 16V C0G/NP0 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
VJ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)