Vishay Vitramon VJ0603D471KXXAJ
VJ0603D471KXXAJ
Part No.:
VJ0603D471KXXAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaVJ0603D471KXXAJ.pdf
Description:
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
VJ HIFREQ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.94mm)