Vishay Vitramon VJ0805A220FXBPW1BC
VJ0805A220FXBPW1BC
Part No.:
VJ0805A220FXBPW1BC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaVJ0805A220FXBPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
VJ
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)