Vishay Vitramon VJ0805D301KXPAJ
VJ0805D301KXPAJ
Part No.:
VJ0805D301KXPAJ
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaVJ0805D301KXPAJ.pdf
Description:
CAP CER 300PF 250V C0G/NP0 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)