Vishay Vitramon VJ0805Y104KXAMT
VJ0805Y104KXAMT
Part No.:
VJ0805Y104KXAMT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaVJ0805Y104KXAMT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Series:
VJ
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)