Vishay Vitramon VJ1206Y104KXAAT
VJ1206Y104KXAAT
Part No.:
VJ1206Y104KXAAT
Datasheet:
ShinYuaVJ1206Y104KXAAT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.067 (1.70mm)