Vishay Vitramon VJ1812A100MCGAJ
VJ1812A100MCGAJ
Part No.:
VJ1812A100MCGAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaVJ1812A100MCGAJ.pdf
Description:
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
VJ
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.086 (2.18mm)