Vishay Vitramon VJ1812A120FCFAJ
VJ1812A120FCFAJ
Part No.:
VJ1812A120FCFAJ
Datasheet:
ShinYuaVJ1812A120FCFAJ.pdf
Description:
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1812
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.086 (2.18mm)