Amphenol Anytek VM0755530000G
VM0755530000G
Part No.:
VM0755530000G
Datasheet:
ShinYuaVM0755530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM
Series:
VM
NumberofPositions:
7
PositionsPerLevel:
7
Pitch:
0.200 (5.08mm)
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-mm²:
0.34-2.5mm²
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C