Amphenol Anytek VM0775500000G
VM0775500000G
Part No.:
VM0775500000G
Datasheet:
ShinYuaVM0775500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM
Series:
VM
NumberofPositions:
7
PositionsPerLevel:
7
Pitch:
0.197 (5.00mm)
Current-UL:
20 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-mm²:
0.34-2.5mm²
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C