Amphenol Anytek VM0875500000G
VM0875500000G
Part No.:
VM0875500000G
Datasheet:
ShinYuaVM0875500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM
Series:
03-500
NumberofPositions:
8
PositionsPerLevel:
8
Pitch:
0.197 (5.00mm)
Current-UL:
10 A
Voltage-UL:
300 V
WireGaugeorRange-mm²:
1-2.5mm²
OperatingTemperature:
-40°C ~ 115°C