Triad Magnetics VPL16-3100
VPL16-3100
Part No.:
VPL16-3100
Datasheet:
ShinYuaVPL16-3100.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 50.0VA CHAS
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
16V
Current-Output(Max):
3.125A
Power-Max:
50.0VA
Size/Dimension:
57.15mm L x 101.6mm W
Height-Seated(Max):
65.09mm