Triad Magnetics VPL26-190
VPL26-190
Part No.:
VPL26-190
Manufacturer:
Triad Magnetics
Category:
Power Transformers
Package:
Datasheet:
ShinYuaVPL26-190.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 5.0VA CHAS MT
Packaging:
Box
Series:
Chassis Mount: World Series™
ProductStatus:
Active
Type:
Laminated Core
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
26.8V
Current-Output(Max):
190mA
PrimaryWinding(s):
Dual
SecondaryWinding(s):
Dual
CenterTap:
No
Power-Max:
5.0VA
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Wire Leads
Size/Dimension:
36.52mm L x 60.33mm W
Height-Seated(Max):
36.52mm