Triad Magnetics VPL28-900
VPL28-900
Part No.:
VPL28-900
Datasheet:
ShinYuaVPL28-900.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 25.0VA CHAS
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
28V
Current-Output(Max):
0.89A
Power-Max:
25.0VA
Size/Dimension:
53.98mm L x 82.55mm W
Height-Seated(Max):
49.22 mm