Triad Magnetics VPM240-28100
VPM240-28100
Part No.:
VPM240-28100
Datasheet:
ShinYuaVPM240-28100.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 6750VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
208V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 120V, Series 240V
Current-Output(Max):
Parallel 56.2A, Series 28.1A
Power-Max:
6750VA
Size/Dimension:
310.00mm Dia
Height-Seated(Max):
140.00mm