Triad Magnetics VPM240-420
VPM240-420
Part No.:
VPM240-420
Datasheet:
ShinYuaVPM240-420.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
Voltage-Primary:
100V, 120V, 220V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 120V, Series 240V
Current-Output(Max):
Parallel 840mA, Series 420mA
Power-Max:
100VA
Size/Dimension:
96.00mm Dia
Height-Seated(Max):
52.00mm