Triad Magnetics VPM36-4440
VPM36-4440
Part No.:
VPM36-4440
Datasheet:
ShinYuaVPM36-4440.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
Voltage-Primary:
100V, 120V, 220V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 18V, Series 36V
Current-Output(Max):
Parallel 8.88A, Series 4.44A
Power-Max:
160VA
Size/Dimension:
113.00mm Dia
Height-Seated(Max):
52.00mm