Triad Magnetics VPM36-6940
VPM36-6940
Part No.:
VPM36-6940
Datasheet:
ShinYuaVPM36-6940.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
Voltage-Primary:
100V, 120V, 220V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 18V, Series 36V
Current-Output(Max):
Parallel 13.88A, Series 6.94A
Power-Max:
250VA
Size/Dimension:
123.00mm Dia
Height-Seated(Max):
60.00mm