Triad Magnetics VPM48-3300
VPM48-3300
Part No.:
VPM48-3300
Datasheet:
ShinYuaVPM48-3300.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
Packaging:
Box
Voltage-Primary:
100V, 120V, 220V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 24V, Series 48V
Current-Output(Max):
Parallel 6.66A, Series 3.33A
Power-Max:
160VA
Size/Dimension:
113.00mm Dia
Height-Seated(Max):
52.00mm