Triad Magnetics VPM48-520
VPM48-520
Part No.:
VPM48-520
Datasheet:
ShinYuaVPM48-520.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 25VA CHAS MT
Voltage-Primary:
100V, 120V, 220V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 24V, Series 48V
Current-Output(Max):
Parallel 1.04A, Series 520mA
Power-Max:
25VA
Size/Dimension:
84.00mm Dia
Height-Seated(Max):
37.00mm