Triad Magnetics VPM48-5200
VPM48-5200
Part No.:
VPM48-5200
Datasheet:
ShinYuaVPM48-5200.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
Voltage-Primary:
100V, 120V, 220V, 240V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 24V, Series 48V
Current-Output(Max):
Parallel 10.4A, Series 5.2A
Power-Max:
250VA
Size/Dimension:
123.00mm Dia
Height-Seated(Max):
60.00mm