Cornell Dubilier Electronics (CDE) VPR681U075N2C
VPR681U075N2C
Part No.:
VPR681U075N2C
Datasheet:
ShinYuaVPR681U075N2C.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 75V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
75 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
69mOhm @ 10kHz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
2.42 A @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.402 (10.20mm)
Size/Dimension:
1.000 Dia (25.40mm)
Height-Seated(Max):
2.126 (54.00mm)