Triad Magnetics VPS10-8000-B
VPS10-8000-B
Part No.:
VPS10-8000-B
Datasheet:
ShinYuaVPS10-8000-B.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 80VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 5V, Series 10V
Current-Output(Max):
Parallel 16A, Series 8A
Power-Max:
80VA
Size/Dimension:
63.50mm L x 58.67mm W
Height-Seated(Max):
76.20mm