Triad Magnetics VPS16-8100
VPS16-8100
Part No.:
VPS16-8100
Datasheet:
ShinYuaVPS16-8100.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
Packaging:
Box
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 8V, Series 16V
Current-Output(Max):
Parallel 16.2A, Series 8.1A
Power-Max:
130VA
Size/Dimension:
71.37mm L x 68.33mm W
Height-Seated(Max):
85.85mm