Triad Magnetics VPS20-4000-B
VPS20-4000-B
Part No.:
VPS20-4000-B
Datasheet:
ShinYuaVPS20-4000-B.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 80VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 10V, Series 20V
Current-Output(Max):
Parallel 8A, Series 4A
Power-Max:
80VA
Size/Dimension:
63.50mm L x 74.68mm W
Height-Seated(Max):
76.20mm