Triad Magnetics VPS20-6500
VPS20-6500
Part No.:
VPS20-6500
Datasheet:
ShinYuaVPS20-6500.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
Packaging:
Box
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 10V, Series 20V
Current-Output(Max):
Parallel 13A, Series 6.5A
Power-Max:
130VA
Size/Dimension:
71.37mm L x 68.33mm W
Height-Seated(Max):
85.85mm