Triad Magnetics VPS230-190-B
VPS230-190-B
Part No.:
VPS230-190-B
Datasheet:
ShinYuaVPS230-190-B.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 43VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 115V, Series 230V
Current-Output(Max):
Parallel 380mA, Series 190mA
Power-Max:
43VA
Size/Dimension:
58.67mm L x 50.80mm W
Height-Seated(Max):
68.33mm