Triad Magnetics VPS230-350-B
VPS230-350-B
Part No.:
VPS230-350-B
Datasheet:
ShinYuaVPS230-350-B.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 80VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 115V, Series 230V
Current-Output(Max):
Parallel 700mA, Series 350mA
Power-Max:
80VA
Size/Dimension:
63.50mm L x 58.67mm W
Height-Seated(Max):
76.20mm