Triad Magnetics VPS24-7300-B
VPS24-7300-B
Part No.:
VPS24-7300-B
Datasheet:
ShinYuaVPS24-7300-B.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 175VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 12V, Series 24V
Current-Output(Max):
Parallel 14.6A, Series 7.3A
Power-Max:
175VA
Size/Dimension:
79.50mm L x 71.37mm W
Height-Seated(Max):
95.25mm