Triad Magnetics VPS28-4600-B
VPS28-4600-B
Part No.:
VPS28-4600-B
Datasheet:
ShinYuaVPS28-4600-B.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 14V, Series 28V
Current-Output(Max):
Parallel 9.2A, Series 4.6A
Power-Max:
130VA
Size/Dimension:
71.37mm L x 68.33mm W
Height-Seated(Max):
85.85mm