Triad Magnetics VPS36-3600
VPS36-3600
Part No.:
VPS36-3600
Datasheet:
ShinYuaVPS36-3600.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 130VA CHAS MT
Packaging:
Box
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 18V, Series 36V
Current-Output(Max):
Parallel 7.2A, Series 3.6A
Power-Max:
130VA
Size/Dimension:
71.37mm L x 68.33mm W
Height-Seated(Max):
85.85mm