Triad Magnetics VPT18-13800
VPT18-13800
Part No.:
VPT18-13800
Datasheet:
ShinYuaVPT18-13800.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 9V, Series 18V
Current-Output(Max):
Parallel 27.6A, Series 13.8A
Power-Max:
250VA
Size/Dimension:
112.00mm Dia x 54.00mm W
Height-Seated(Max):
58.0mm