Triad Magnetics VPT230-1090-B
VPT230-1090-B
Part No.:
VPT230-1090-B
Datasheet:
ShinYuaVPT230-1090-B.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
Packaging:
Bulk
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 115V, Series 230V
Current-Output(Max):
Parallel 2.18A, Series 1.09A
Power-Max:
250VA
Size/Dimension:
112.00mm Dia x 54.00mm W
Height-Seated(Max):
58.0mm