Triad Magnetics VPT24-10420
VPT24-10420
Part No.:
VPT24-10420
Datasheet:
ShinYuaVPT24-10420.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 250VA CHAS MT
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 12V, Series 24V
Current-Output(Max):
Parallel 20.84A, Series 10.42A
Power-Max:
250VA
Size/Dimension:
112.00mm Dia x 54.00mm W
Height-Seated(Max):
58.0mm