Triad Magnetics VPT36-2780
VPT36-2780
Part No.:
VPT36-2780
Datasheet:
ShinYuaVPT36-2780.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 100VA CHAS MT
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 18V, Series 36V
Current-Output(Max):
Parallel 5.56A, Series 2.78A
Power-Max:
100VA
Size/Dimension:
87.00mm Dia x 47.00mm W
Height-Seated(Max):
51.0mm