Triad Magnetics VPT48-20830
VPT48-20830
Part No.:
VPT48-20830
Datasheet:
ShinYuaVPT48-20830.pdf
Description:
PWR XFMR TORO 1000VA CHAS MT
Voltage-Primary:
115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad):
Parallel 24V, Series 48V
Current-Output(Max):
Parallel 41.66A, Series 20.83A
Power-Max:
1000VA
Size/Dimension:
175.00mm Dia x 68.00mm W
Height-Seated(Max):
76.0mm