LED Lighting Inc VS-F-70-CW-12V
VS-F-70-CW-12V
Part No.:
VS-F-70-CW-12V
Manufacturer:
LED Lighting Inc
Category:
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
ShinYuaVS-F-70-CW-12V.pdf
Description:
LIGHT BAR 6250K FROSTED 21W12VDC
Packaging:
Box
Series:
VS
ProductStatus:
Active
Type:
LED Engine
Color:
White, Cool
CCT(K):
6250K
Wavelength:
Configuration:
Linear Light Strip, Plug and Play
LuminousFlux@Current/Temperature:
1221lm
Current-Test:
Temperature-Test:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
12V
Lumens/Watt@Current-Test:
Current-Max:
CRI(ColorRenderingIndex):
80
ViewingAngle:
Features:
Dimming, IP50
Size/Dimension:
1778.00mm L x 23.90mm W
Height:
8.20mm