PulseLarsen Antennas W6102B0100
W6102B0100
Part No.:
W6102B0100
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaW6102B0100.pdf
Description:
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
802.15.4, Bluetooth, WiFi
FrequencyGroup:
Wide Band
Frequency(Center/Band):
2.4GHz, 5.4GHz
FrequencyRange:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz
AntennaType:
Flat Patch
NumberofBands:
2
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
6dBi
Power-Max:
3 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
IngressProtection:
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.008 (0.20mm)
Category:
RF Antennas
Datasheet:
ShinYuaW6102B0100.pdf
1. How to order W6102B0100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the W6102B0100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of W6102B0100?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of W6102B0100.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as W6102B0100 pin diagram, W6102B0100 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FrequencyGroup Wide Band Wide Band Wide Band Wide Band Wide Band
Frequency(Center/Band) 2.4GHz, 5.4GHz 2.4GHz, 5.4GHz 2.4GHz, 5.4GHz 2.4GHz, 5.4GHz 2.4GHz, 5.4GHz
FrequencyRange 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz
AntennaType Flat Patch Flat Patch Flat Patch Flat Patch Flat Patch
NumberofBands 2 2 2 2 2
VSWR 2 2 2 2 2
ReturnLoss - - - - -
Gain 6dBi 6dBi 6dBi 6dBi 6dBi
Power-Max 3 W 3 W 3 W 3 W 3 W
Features Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm
IngressProtection - - - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm) 0.008 (0.20mm)