CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. WB0805T2N2SG
WB0805T2N2SG
Part No.:
WB0805T2N2SG
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWB0805T2N2SG.pdf
Description:
WW IND 0805 2.2NH 2%
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
WB
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
600 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
80mOhm Max
Q@Freq:
35 @ 1.5GHz
Frequency-SelfResonant:
3GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz