CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. WB0805T2N8SG
WB0805T2N8SG
Part No.:
WB0805T2N8SG
Datasheet:
ShinYuaWB0805T2N8SG.pdf
Description:
WW IND 0805 2.8NH 2%
Inductance:
2.8 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
800 mA
DCResistance(DCR):
60mOhm Max
Q@Freq:
80 @ 1.5GHz
Frequency-SelfResonant:
7.9GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz