CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. WB0805T8N2SG
WB0805T8N2SG
Part No.:
WB0805T8N2SG
Datasheet:
ShinYuaWB0805T8N2SG.pdf
Description:
WW IND 0805 8.2NH 2%
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 1GHz
Frequency-SelfResonant:
4.7GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
250 MHz