Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WKO331KCPCF0KR
WKO331KCPCF0KR
Part No.:
WKO331KCPCF0KR
Datasheet:
ShinYuaWKO331KCPCF0KR.pdf
Description:
CAP CER 330PF 440VAC Y5T RADIAL
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
440VAC
TemperatureCoefficient:
Y5T
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)