Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WKO470MCPCF0KR
WKO470MCPCF0KR
Part No.:
WKO470MCPCF0KR
Datasheet:
ShinYuaWKO470MCPCF0KR.pdf
Description:
CAP CER 47PF 440VAC U2J RADIAL
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
440VAC
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)