Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WKO681KCPBF0KR
WKO681KCPBF0KR
Part No.:
WKO681KCPBF0KR
Datasheet:
ShinYuaWKO681KCPBF0KR.pdf
Description:
CAP CER 680PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
440VAC
TemperatureCoefficient:
Y5U (E)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)