Walsin Technology Corporation WLCW1005CFB2N6TB
WLCW1005CFB2N6TB
Part No.:
WLCW1005CFB2N6TB
Datasheet:
WLCW1005CFB2N6TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.6NH 0402
Inductance:
2.6 nH
Tolerance:
±0.1nH
CurrentRating(Amps):
850 mA
DCResistance(DCR):
50mOhm Max
Q@Freq:
20 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
15GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz