Walsin Technology Corporation WLCW1005CFB2N7TB
WLCW1005CFB2N7TB
Part No.:
WLCW1005CFB2N7TB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
WLCW1005CFB2N7TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.7NH 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CW
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
2.7 nH
Tolerance:
±0.1nH
CurrentRating(Amps):
850 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
50mOhm Max
Q@Freq:
20 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
15GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz